Науково – виробнича фірма «Мікрохім», компанія, що динамічно розвивається, і яка традиційно спеціалізувалася на випуску кардіологічних препаратів, приступила до розробки першого вітчизняного засобу для лікування коронавірусу.
Зокрема, наукові підрозділи компанії почали розробку генеричної копії противірусного препарату «AVIGAN», відомого також під такими торговими назвами як «Фавіпіравір» і Т-705.
Оригінальний препарат був розроблений в Японії в 2014 році, в 2015 році пройшов 3 фазу клінічних випробувань в США. При цьому, він був випробуваний під час епідемії в Ухані і дозволений до експериментального застосування в Італії проти COVID-19.
У керівництві компанії вважають, що «за відносно короткий термін Україна здатна створити власну генеричну базу препаратів, які не будуть ні в чому поступатися по ефективності і безпеці оригінальним препаратам для лікування коронавірусу. Тим більше, що днями Верховна Рада України прийняла ряд дуже важливих змін в законодавство, що регламентують прискорення реєстраційних процедур. Але! Головне, щоб цього разу зміни спрацювали на користь національного виробника та держави Україна в цілому! ».
«Для відтворення і підтвердження біоеквівалентності українського препарата від COVID-19 буде потрібен певний час. Але в разі виробництва препаратів вітчизняними фармкомпаніями, ми можемо розраховувати на більш сприятливе рішення ситуації, ніж при варіанті поставок іноземними фірмами. У цей ажіотажий час постачання неякісних препаратів за завищеними цінами зарубіжними компаніями набагато більш ймовірне, ніж зазвичай. Виробництво на потужностях українських заводів – це єдиний можливий варіант закрити пікові потреби і утримати в реальних економічних рамках ситуацію», – підкреслює генеральний директор «Мікрохім» Ігор Погромський.
На даний момент ще складно прогнозувати ціну препарата для роздрібного споживача, це буде залежати від багатьох факторів. В першу чергу, зараз її диктують невиправдано високі ціни на субстанцію за кордоном.
У зв’язку з цим, Ігор Погромський підкреслює, що «… навіть у гіршому випадку, коли ціна на субстанцію залишиться ажіотажно високою і визначатиме ціну готового лікарського препарату, країна заплатить набагато більше, якщо знову в МОЗ політику держзакупівель будуть визначати лобісти міжнародних фармкомпаній, а закуповувати ліки ми будемо за кордоном».
На фінішну пряму – випуск і перші поставки готового препарату, «Мікрохім» планує вийти протягом півроку, що є випадком, безпрецедентним для нашої країни. Однак, колектив компанії готовий перейти на посилений режим роботи в цей нелегкий для всіх нас час.